Şehirler arası nakliyat için öneriler.

Şehirler arası nakliyat hizmetinde iyi bir taşınma süreci geçirebilmek için, tavsiye ve önerilerimizi dikkate alınız. Blog yazımızı mutlaka okuyunuz.

    Türkiye genelinde bir şehirden diğer bir şehire  götürmeniz gereken eşyalarınız veya yükleriniz için bir taşıma firması bulmanız gerekmektedir. Bulacağınız Şehirler Arası Nakliyat firması size nederece de sıcak olacak, nederece de menuniyetiniz olacak ilk evvela bunlar gelir insanın aklına, gelir gelmesine de bunu bulabilmek için pazar araştırması yapar veya yapmaya çalışırsınız. Doğru bir pazar araştırması için öncelikle bulacağınız firmanın bulunduğunuz veya gideceğiniz şehirde olmasını istersiniz. Aslında çok da doğru bir seçim değil, çünkü; bulunduğunuz şehirdeki firmalar her zaman şunu düşünmek zorundadır, gidiş ve dönüş masraflarımı kurtaracak kadar fiyat teklif etmeliyim diye düşünür oysa farklı bir ildeki taşıma şirketi sizin bulunduğunuz bölgeye gelmiş veya gelecek olabilir işte bu firma size en uygun fiyatı verecek olan firmadır. Nakliyat fiyatları için böyle bir yöntem uygulanabilir.
    Şehirler Arası Nakliyat için başka bir husus da taşıtacağınız yükün cinsine göre firma bulmak olacaktır. Mesela kuru yük veya komple taşımacılık dediğimiz nakliye için K 1 yetki belgeli araçlar tercih edilmeli, ev eşyası taşıttırmak için K 3 yetki belgeli araçlar olmak zorundadır. Nakliyat ihtiyacınızı karşılarken bu bilgileri göz önüne almak zorundasınız sebebi ise cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz. Bu türden mağduriyetler yaşamamanız için şu önerilerimizi dikkate alınız.
    Şehirler Arası Nakliyat için özellikle en az 5 firmadan teklif alınız. Alacağınız fiyat tekliflerinin düşük veya yüksek fiyatlarını eleyin. Konuştuğunuz firmaların yetki belgelerini sorunuz. Sözleşme yapınız. Sigorta isteyecekseniz sigorta poliçesinin taşınmadan en az bir gün öncesinden sigortanın yapılarak size mail atılmasını isteyin, aksi takdirde sigorta yapmayabilirler. Kurumsal firmaları tercih ediniz. Taşınma zorlu bir süreçtir, bu süreçde kaza bela olma ihtimali vardır bundan dolayı sigorta mutlaka yaptırınız.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.